Pracownicy

z orzeczeniem o niepełnosprawności

Praca

praca dla niepełnosprawnych

Praca dla niepełnosprawnych

Praca dla niepełnosprawnych, praca dla osób niepełnosprawnych i praca dla osoby z orzeczeniem to częste zapytania w google.

Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności? Jak możesz znaleźć zatrudnienie? Poznaj sprawdzone sposoby i skorzystaj z poniższych porad, by szybko i skutecznie znaleźć pracę.

Przygotuj profesjonalne CV oraz list motywacyjny

Dobrze skonstruowane dokumenty aplikacyjne to jeden z najważniejszych punktów w procesie poszukiwania pracy. CV i list motywacyjny powinny uwypuklać Twoje mocne strony oraz przedstawiać Cię jako solidnego pracownika. Jeśli nie wiesz, jak stworzyć profesjonalne CV i zainteresować pracodawcę swoją kandydaturą, możesz skorzystać z wielu dostępnych poradników „jak napisać CV” lub poprosić o pomoc doradcę zawodowego.

Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną

Schludny wygląd i elegancki ubiór to nie wszystko. Warto też dowiedzieć się czegoś o potencjalnym pracodawcy czytając informacje o firmie na stronie internetowej czy z innych źródeł. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną nie daj się zaskoczyć i przygotuj sobie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Aplikuj na stanowiska pracy zgodne z Twoim profilem
Wybieraj świadomie i w przemyślany sposób oferty pracy, czytaj dokładnie ogłoszenia. Aplikowanie na kilka ofert pracy do tej samej firmy lub na stanowiska, które wyraźnie odbiegają od Twoich kompetencji i umiejętności to mało realna szansa na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.
Pokaż się z najlepszej strony

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej używaj języka korzyści i zaprezentuj swoje mocne strony. Warto wspomnieć o dotychczasowych sukcesach zawodowych i pokazać, dlaczego zależy Ci na tej pracy. Odpowiednia prezentacja siebie pomoże przekonać pracodawcę, by zatrudnił właśnie Ciebie.

Grunt to odpowiednie nastawienie i dojrzałe podejście
Zatrudnienie to rodzaj umowy miedzy pracodawcą, a pracownikiem. Aby współpraca była udana, obie strony powinny zdawać sobie sprawę ze swojej roli i odpowiednio wywiązywać się ze swoich obowiązków. Nie należy więc przyjmować roszczeniowej postawy i interesować się jedynie tym, co pracodawca może Ci zaoferować. Warto wskazać, co Ty możesz wnieść do firmy otrzymując daną posadę, dlaczego warto Cię zatrudnić zamiast innej osoby, czym się wyróżniasz na tle pozostałych kandydatów.
Pokaż swoją motywację i zaangażowanie

Szczera motywacja i chęć do pracy to spory atut. Pokaż podczas rozmowy kwalifikacyjnej, że zależy Ci na danej posadzie i masz w sobie dużo energii, na pewno zostanie to zauważone i pozytywnie wpłynie na postrzeganie Twojej osoby jako przyszłego pracownika.

Systematycznie buduj sieć kontaktów zawodowych

Wysyłanie CV to nie jedyna forma szukania pracy. Pomóc mogą także znajomi i przyjaciele. W tym celu można rozwijać sieć znajomości w mediach społecznościowych i wykorzystać ich potencjał w poszukiwaniu zatrudnienia.

Nieustannie szukaj okazji na nową pracę i bądź gotów na zmiany
Zawsze warto być aktywnym na rynku pracy i mieć przygotowany awaryjny plan. Nawet posiadanie pracy nie oznacza, że będzie tak zawsze. Z kolei szukanie zatrudnienia w chwili, kiedy naprawdę się go potrzebuje może być trudne i długotrwałe.

Jak znaleźć pracę dla osoby niepełnosprawnej?

8 złotych zasad na znalezienie pracy

1

Budowanie sieci kontaktów na portalach społecznościowych

2
Stworzenie profesjonalnego profilu na LinkedIn i Facebooku
3

Ciągłe podwyższanie swoich umiejętności i kompetencji

4

Aktywne szukanie pracy w trakcie przerw w zatrudnieniu

5

Stworzenie profesjonalnego CV i listu motywacyjnego

6

Świadome wybieranie odpowiednich ofert pracy

7

Zbieranie referencji od każdego byłego pracodawcy

8

Odpowiednie przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej

Porady

Jak znaleźć pracę w 7 krokach. Poradnik
Rozmowa kwalifikacyjna. Obejrzyj porady Tomka Kamella

Oferty pracy dla osób niepełnosprawnych

gdzie ich szukać?

Stworzyliśmy listę stron i portali, gdzie można znaleźć oferty pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dostępne są tam także wyszukiwarki ofert pracy oraz istotne informacje o pracodawcach.
Oferty pracy dla osób niepełnosprawnych na portalach społecznościowych
niepełnosprawni praca
goldenline dla niepełnosprawnych

https://www.goldenline.pl

Na Goldenline można stworzyć sieć kontaktów zawodowych, a także szukać pracy w dedykowanej wyszukiwarce ofert. Ponadto serwis zawiera opinie o pracodawcach wystawione przez innych użytkowników oraz aktualne szacunkowe raporty dotyczące przeciętnych wynagrodzeń, jakie można otrzymać na podobnym stanowisku pracy. Warto sprawdzić przed rozmową kwalifikacyjną.

praca dla niepełnosprawnych na linkedin

https://www.linkedin.com

LinkedIn to obecnie największy portal społecznościowy do tworzenia kontaktów zawodowo-biznesowych. Ma zasięg międzynarodowy. Zakładając profil w serwisie można znacząco zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy i bycie znalezionym przez rekruterów z całego świata.

Oferty pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w internecie
pracuj.pl oferty dla osób z orzeczeniem

https://www.pracuj.pl

Pracuj.pl to najpopularniejszy portal z ofertami pracy w Polsce. Dla osób szukających zatrudnienia została także stworzona zakładka Porady, gdzie można znaleźć wiele cennych porad i wskazówek.

praca dla niepełnosprawnych na praca.pl

https://www.praca.pl

Kolejny duży portal pracy. Oprócz ofert pracy i porad dla kandydatów zawiera także przydatny kalkulator wynagrodzeń.

praca dla niepełnosprawnych na jobs.pl

https://www.jobs.pl

JOBS.PL to kilka portali branżowych. Przedmiotem ich działalności jest prowadzenie serwisów rekrutacyjnych, informacyjnych i branżowych jak również, usługi doradcze i wizerunkowe oraz inne usługi internetowe.

oferty pracy dla niepełnosprawnych na infopraca.pl

https://www.infopraca.pl

Jak wskazuje opis na stronie ten serwis to internetowa giełda pracy. Strona umożliwia poszukiwanie pracy w kraju i za granicą. Można ustawić pomocne filtry, by znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę pracy.

praca dla niepełnosprawnych na gumtree

https://www.gumtree.pl

Miejsce bezpłatnych ogłoszeń internetowych. Poza ofertami pracy serwis nie pobiera opłat za zamieszczanie ogłoszeń. Przeglądanie i odpowiadanie na zgłoszenia jest darmowe.

oferty dla niepełnosprawnych na pracatobie.pl

http://www.pracatobie.pl

Portal zawiera najświeższe oferty pracy, teksty i porady dotyczące, biznesu, kariery i rozwoju osobistego.

praca dla niepełnosprawnych znających język obcy

https://www.linguajob.pl

Obowiązkowy portal dla osób szukających pracy z językami obcymi. Zawiera także wskazówki i porady dotyczące skutecznego znalezienia zatrudnienia.

praca dla niepełnosprawnych na olx

https://www.olx.pl/praca

Kolejny obok Gumtree.pl znany serwis ogłoszeń. Umożliwia znalezienie zatrudnienia w wielu branżach.

oferty pracy dla osób niepełnosprawnych

https://praca.trovit.pl/

Szybka i wygodna wyszukiwarka ofert pracy. Wystarczy wpisać dane stanowisko oraz lokalizację i już można przeglądać aktualne oferty na rynku lokalnym.

niepełnosprawny praca na careerjet.pl

https://www.careerjet.pl

Careerjet.pl to wyszukiwarka, która szuka ofert pracy na wszystkich stronach internetowych. Wyświetla oferty udostępniane na stronach agencji pracy i pośrednictwa pracy, dostępnych portalach oraz stronach firmowych.

oferty pracy niepełnosprawni money.pl

https://praca.money.pl

Popularny portal zawierający newsy ze świata finansów, gospodarki, rynku walut i innych dziedzin. Zawiera także potężną wyszukiwarkę ofert pracy.

praca dla absolwentów i studentów niepełnosprawnych

https://www.absolvent.pl

Portal dedykowany głównie osobom dopiero wkraczającym na rynek pracy, absolwentom szkół, młodym profesjonalistom. Przydatne informacje znajdą tam również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Szukasz pracy?

praca dla osób niepełnosprawnych

top 7 stron z ofertami dla osób z orzeczeniem o nipełnosprawności

niepelnosprawni.pl
praca.konektia.pl
sprawni-niepelnosprawni.pl
rampa.net.pl
poltalento.pl
werbeo.pl
obpon.pl

Praca w siedzibie firmy to tylko jedna z możliwych form wykonywania pracy. Coraz bardziej powszechne staje się zatrudnienie pracowników na odległość, w formie telepracy. Praca zdalna a telepraca to nie to samo. Ta pierwsza ma charakter incydentalny, druga z kolei wykonywana jest stale poza siedzibą firmy. Jednak w potocznym języku myśląc o stałej pracy z domu używa się właśnie określenia praca zdalna. Na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie pracowników na odległość. Dotyczy to także pracowników niepełnosprawnych. Okazuje się bowiem, że dzięki temu koszty pracodawcy są niższe, można pozyskać specjalistów z oddalonych miejscowości, a praca poza siedzibą firmy przynosi takie same efekty jak na miejscu.

Praca zdalna dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności to często jedyna możliwa forma zatrudnienia. Trudności z dojazdem do pracy lub dostaniem się do budynku czy też problemy z komunikowaniem się z otoczeniem to tylko niektóre bariery, które uniemożliwiają podjęcie pracy poza miejscem zamieszkania. Praca zdalna dla osób niepełnosprawnych to nic nowego. W ostatnich latach sukcesywnie zwiększa się poziom zatrudnienia osób z orzeczeniem, w tym w formie telepracy. Jaką pracę mogą wykonywać osoby niepełnosprawne z domu? Możliwości jest wiele, poniżej przykładowe stanowiska pracy, gdzie świetnie sprawdzi się praca zdalna dla osób z orzeczeniem.

Copywriter, praca zdalna. Specjalista od słowa pisanego

Praca copywritera polega na pisaniu różnego typu treści. Mogą to być publikacje, slogany, teksty reklamowe i inne treści marketingowe. W tym zawodzie przede wszystkim liczy się kreatywność i lekkie pióro. Praca zdalna dla copywritera jest więc idealnym rozwiązaniem, wystarczy komputer, internet i głowa pełna pomysłów. Tworzenie tekstów jest możliwe o każdej porze i z dowolnego miejsca na Ziemi, a w czasach powszechnego dostępu do internetu dostarczenie wyników pracodawcy to żaden problem.

Praca biurowa zdalna

Praca zdalna w domu to także dobre rozwiązanie dla osób wykonujących szeroko pojętą pracę biurową. Z reguły do realizacji zadań potrzebny jest komputer, telefon i dostęp do internetu. Spotkania w wielu przypadkach mogą odbyć się online, dokumenty coraz częściej archiwizowane są cyfrowo. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by te same czynności wykonywać z domu. Praca na stanowisku księgowej, kadrowej czy specjalisty ds. płac może być z powodzeniem realizowana poza siedzibą firmy.

Praca zdalna handlowiec

Praca handlowca polega na pozyskiwaniu nowych klientów. Przedstawiciel handlowy często pracuje w terenie, jednak w dużej mierze nawiązywanie kontaktów, umawianie spotkań czy negocjacje odbywają się telefonicznie. Pracę na tym stanowisku można więc także wykonywać z domu czy innego dowolnego miejsca poza siedzibą firmy.

praca dla niepełnosprawnych

Praca